Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: насильницька паспортизація лежить у корені порушення прав в окупованому Криму

20 / 03 / 2023

Нав’язування росією свого громадянства, насильницька паспортизація, є коренем порушення прав, зокрема на працю, в тимчасово окупованому Криму. Про це в коментарі Крим.Реалії розповів аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

«Тут основний корінь зла – це нав’язане росією громадянство. Ті громадяни України, які відмовилися від нав’язаного громадянства, вони були суттєво обмежені в багатьох правах, у тому числі й у праві на працю. Без нав’язаного російського громадянства кримчани були обмежені в багатьох вакансіях, у тому числі, тих вакансіях, де була більш-менш достойна заробітна плата. Це прямий результат російської окупації і нав’язаного громадянства всупереч багатьом нормам міжнародного права. Обмеження доступу до праці негативно позначилося на праві на достатній рівень життя», — розповідає Євгеній Ярошенко.

За дев’ять років російської окупації в Криму відбуваються не лише політичні репресії. росіяни на півострові значно порушують релігійні права та свободи, права на працю, отримання медичної допомоги, право власності, політичні й громадянські права. У корені цих проблем лежить саме нав’язування окупаційного громадянства.

«Про це порушення не часто говорять, але його не можна ігнорувати. Міжнародний пакт про громадянські та політичні права передбачає право громадян брати участь в управлінні власною державою через участь у періодичних виборах. Це вибори до місцевих органів влади, до парламенту та президентські вибори. За дев’ять років окупації Криму кримчани були позбавлені змоги брати участь у двох президентських і двох парламентських виборах і до того ж до численних виборів місцевих органів влади», — додав аналітик.

Нагадуємо, що раніше КримSOS розповідав про те, як відбувалася примусова паспортизація в Криму і як жили люди з українським громадянством в окупації.

Поділитись

Вибір редакції

Ще ЗМІ про нас