Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS взяла участь у зустрічах під час саміту Кримської платформи

30 / 10 / 2023

24 жовтня 2023 року в Празі стартував Другий парламентський саміт Кримської платформи. Під час події представники правозахисних організацій, зокрема співкоординаторка КримSOS Сабіна Ільясова, мали нагоду зустрітися із чеськими дипломатами та представниками уряду, Сенату та МЗС Чеської Республіки.

Правозахисники на зустрічах звернули увагу представників державних інституцій на погіршення ситуації з правами людини в окупованому Криму після початку повномасштабного вторгнення. Щодня громадяни України на півострові піддаються утискам та переслідуванням, проти них відкривають кримінальні та адміністративні справи за нелояльне ставлення до окупаційного режиму.

Також українські правозахисники розповіли міжнародній спільноті про переслідування кримських адвокатів, які зазнають дедалі більшого тиску з боку окупаційної адміністрації півострова.

Також сенаторам, депутатам Парламенту та представникам МЗС Чеської Республіки представили список осіб, причетних до злочинів у тимчасово окупованому Криму, зокрема суддів, що виносять вироки та систематично переслідують жителів півострова. Щодо всіх них мають бути застосовані персональні санкції.

«Чеські сенатори та депутати висловили свою готовність продовжувати підтримку України, зокрема провадити санкційну політику відповідно до нещодавно ухваленого закону, та поповнювати санкційні списки особами, причетними до злочинів в окупованому Криму», — розповідає Сабіна Ільясова.

Цього року 69 парламентських делегацій з усього світу взяли участь у Другому парламентському саміті Кримської платформи. Парламентський вимір має на меті підвищити обізнаність світових лідерів та широкої громадськості про російську окупацію Криму, порушення прав людини, безпекове становище в Чорноморському регіоні, глобальну продовольчу безпеку і світовий порядок, заснований на правилах. Трансляцію заходу можна переглянути за посиланням.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини