Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: виїхати українцям з рф можливо через треті країни

14 / 05 / 2022

Українці, яких примусово вивезли до країни-агресора можуть повернутись через треті країни – Грузію, Естонію, Польшу та інші країни Європейського Союзу. Про це повідомила юристка КримSOS Анастасія Калініна.  

“Зараз українці можуть в’їхати до країн Європейського Союзу навіть по внутрішньому паспорту, що протермінований. Найчастіше українці з території рф виїжджають сухопутним шляхом до Естонії, Латвії, Грузії, Азербайджану, Фінляндії, а також до Литви та Польщі через територію Білорусі”, – пояснила юристка КримSOS Анастасія Калініна.   

В рф не працюють українські консули та посольства, тому оформити документи на повернення до України можна у дипломатичних установах нашої держави в інших країнах. 

“Досі працює дипломатичне представництво України в Білорусі. Там можна отримати посвідчення на повернення в Україну пройшовши ідентифікацію особи у разі відсутності українських документів”, – відзначає Анастасія Калініна.

Нагадуємо, українці, яких примусово вивозять до рф, можуть направлятись для перевірок до фільтраційних таборів. Щоб убезпечити себе, правозахисники радять видалити з телефону все, що може скомпрометувати людину: фото та відео військових об’єктів, контакти волонтерів, додатково варто вийти з груп, соціальних мереж.  

За офіційною інформацію, з початку повномасштабного вторгнення з України до рф було вивезено більше 1,2  мільйона людей, як мінімум 200 тисяч з яких – діти. 

Вибір редакції

Ще Новини