Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: вивезення кримських політв’язнів до росії є воєнним злочином

30 / 01 / 2023

Вивезення жертв політично вмотивованих переслідувань у Криму до росії є воєнним злочином. Про це аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко розповів у прямому ефірі Громадському Радіо.

«Фігурантів так званих «справ Хізб ут-Тахрір» на початку утримують у Сімферопольському СІЗО, а потім, уже на стадії судового розгляду, їх вивозять у слідчі ізолятори Ростовської області… Той факт, що їх вивезли з окупованої території на територію держави-окупанта вже є воєнним злочином», – розповів Євгеній Ярошенко.

Згідно з нормами міжнародного гуманітарного права, навіть якщо особа скоїла кримінальне правопорушення на окупованій території, її мають судити на окупованій території, там же вона має відбувати покарання.

Крім того, окупанти етапують жертв політично вмотивованих переслідувань у Криму для відбуття покарання до виправних колоній у Салаваті (Башкартостан), Єнісейська (Красноярський край) та інших віддалених регіонів рф. Таким чином, перебування кримських політв’язнів у виправних колоніях, що розташовані на такій великій відстані від півострова, створює перешкоди для своєчасного доступу адвокатів.

«Таке етапування створює додаткові перешкоди для родичів, адже доїхати до таких місць витратно і з погляду часу, і з погляду грошей для родин політв’язнів», – додає аналітик.

За дев’ять років окупації Криму 101 громадянин України став жертвою політичних переслідувань у «справах Хізб ут-Тахрір».

Довідково: «Хізб ут-Тахрір» — міжнародна політична ісламська партія, що була визнана терористичною організацією рішенням верховного суду рф у 2003 році, однак легально діє на території України та більшості держав світу. Окупанти виносять вироки за нібито причетність до «Хізб ут-Тахрір» строком до 19 років позбавлення волі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще ЗМІ про нас