Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: Високий рівень терористичної загрози в Криму може посилити репресії

10 / 08 / 2022

Російська окупаційна влада в Криму може використати високий «жовтий» рівень терористичної загрози для посилення переслідування нелояльних жителів півострову. Про це повідомив голова Правління КримSOS Денис Савченко під час спільного телемарафону UAразом в ефірі каналу 1+1

«Важливо також відзначити, що знову  був введений “жовтий” рівень терористичної загрози… Ми бачимо ризик, що такі рішення будуть використані для того, щоб переслідувати нелояльне населення, а це етнічні українці, кримські татари, будь-хто інший, кого окупанти вважають за загрозу», – розповів Денис Савченко. 

9 серпня пролунали вибухи на військовому аеродромі у Новофедорівці в тимчасово окупованому Криму, де перебувала російська воєнна техніка. Внаслідок цього на території півострову був введений високий «жовтий» рівень терористичної загрози. росія вводила такий рівень терористичної небезпеки і раніше, він був продовжений після повномасштабного вторгнення – 11 травня. 

«І, звичайно, “жовтий” рівень терористичної загрози може використовуватися для посилення насильницького переміщення цивільного населення на території Криму… І я думаю, що ці останні події і та тактика, яку використовує окупаційна влада, вони можуть призвести до негативних наслідків, до переслідувань, до порушень прав людини проти цивільного населення», – пояснює голова Правління КримSOS. 

Окупаційна влада може застосовувати високий рівень терористичної загрози як інструмент створення антиукраїнської істерії та тиску на кримських активістів і нелояльних цивільних. Раніше КримSOS пояснював, чим це може загрожувати цивільному населенню

Поділитись

Вибір редакції

Ще ЗМІ про нас