Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: викрадений Олексій Кисельов зазнає нелюдського поводження з боку окупантів

1 / 11 / 2022

Відсутність медичної допомоги колишньому капітану корабля «Славутич» ВМС України Олексію Кисельову порушує щонайменше шість міжнародних договорів. Про це повідомив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

«Відсутність медичної допомоги колишньому капітану корабля ВМС ЗСУ Олексію Кисельову з боку окупантів є жорстоким поводженням, яке заборонено багатьма імперативними нормами міжнародного права. Таким чином, окупанти порушили щонайменше шість з них», — розповів Євгеній Ярошенко.

Олексій Кисельов оголосив голодування 27 жовтня і тримає його вже шостий день. Причиною голодування стала відсутність медичного огляду протягом двох місяців попри запити затриманого на обстеження лікарем.

«Крім того, міжнародне право не дозволяє відступати від заборони катування та жорстокого, нелюдського або принижуючого гідність поводження чи покарання за будь-яких обставин, навіть під час війни чи надзвичайного стану», — додав аналітик.

Серед порушених імперативних норм міжнародного права:

  • ст. 16 Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання;
  • ст. 7 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, ст. 3 Європейської конвенції про права людини;
  • ст. 32 та ст. 147 IV Женевської конвенції;
  • ст. 75 (2)(a) Додаткового протоколу I до Женевських конвенцій;
  • в умовах війни росії проти України дії окупантів щодо Олексія Кисельова є воєнним злочином відповідно до ст. 147 IV Женевської конвенції, ст. 85 (5) Додаткового протоколу I до Женевських конвенцій та ст. 8 (2)(a)(II) Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

22 липня 2022 року в місті Генічеську на Херсонщині російські окупанти викрали колишнього капітана українського корабля «Славутич» Олексія Кисельова. Його звинувачують у нібито причетності до кримськотатарського батальйону імені Номана Челебіджихана. У спробах отримати зізнання російські силовики катували Кисельова струмом та били.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини