Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: «військові комісари» в Криму заробляють на тілах загиблих у війні проти України

17 / 08 / 2023

«Російські військові комісари» в окупованому Криму заробляють на тілах загиблих на війні росії проти України. Про це КримSOS стало відомо з власних джерел.

За наявною інформацією, «російські військові комісари» привозять тіла загиблих на полі бою до моргу міста Сімферополя. Однак родичам при цьому повідомляють, що тіло тільки знайшли в місцях активних бойових дій, і його треба перевезти до Криму. За нібито перевезення тіла на півострів родичам пропонують заплатити орієнтовно 100–150 тисяч рублів за послуги перевізників. Таку суму «комісари» виправдовують тим, що тіло знаходиться у незручному місці, подальше його перевезення теж проблематичне, через що тіло доведеться чекати ще довго. Наразі відомо щонайменше про три-чотири таких випадки вимагання коштів від рідних.

«Російські військові комісари» є воєнними злочинцями, які від початку окупації півострова незаконно призивають та мобілізують місцевих жителів до російської армії. Це є порушенням Четвертої Женевської конвенції (ст. 51, ст. 147) та воєнним злочином відповідно до Римського Статуту Міжнародного кримінального суду (ст. 8 (2)(a)(v)). Усі воєнні злочини не мають строку давності й відповідальність може наступити навіть через десятки років після його скоєння.

Раніше КримSOS оновила реєстр «російських військових комісарів», які відповідають за призов та мобілізацію жителів Криму до російської армії. 20 осіб можуть бути притягнені до відповідальності за цей воєнний злочин в українських судах, Міжнародному кримінальному суді (МКС) чи судах іноземних держав у межах універсальної юрисдикції.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини