Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS оновив реєстр «військових комісарів», які мобілізують кримчан у російську армію

20 / 10 / 2022

«Російські військові комісари» у Криму ще від початку окупації півострову чинять воєнні злочини — призивають місцевих жителів до російської армії. Наразі КримSOS вдалося встановити імена 20 представників окупаційної адміністрації, які скоюють ці злочини, повідомив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

«КримSOS оновив реєстр «російських військових комісарів», які відповідають за призов та мобілізацію жителів Криму до російської армії. 20 осіб можуть бути притягнені до відповідальності за цей воєнний злочин в українських судах, Міжнародному кримінальному суді (МКС) чи судах іноземних держав у межах універсальної юрисдикції», — розповів Євгеній Ярошенко.

Незаконний призов жителів Криму до російської армії відбувається з початку окупації півострова. Ще до початку повномасштабного вторгнення рф призвала щонайменше 34 тис. кримчан до лав своєї армії.

21 вересня, після оголошення «часткової» мобілізації, так званий глава Криму Сергій Аксьонов повідомив про намір мобілізувати щонайменше 10 тисяч жителів півострова. Попри повідомлення про виконання мобілізаційного плану, прихована примусова мобілізація продовжується. Як стало відомо КримSOS, до «військових комісаріатів» у Криму надійшло неофіційне роспорядження мобілізувати ще щонайменше 2500 людей.

«Це є порушенням Четвертої Женевської конвенції (ст. 51, ст. 147) та воєнним злочином відповідно до Римського Статуту Міжнародного кримінального суду (ст. 8 (2)(a)(v)). Усі воєнні злочини не мають строку давності і відповідальність може наступити навіть через десятки років після його скоєння», — додав Євгеній Ярошенко.

Нижче представлений перелік воєнних злочинців — «військових комісарів» у тимчасово окупованих АР Крим та місті Севастопіль.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини