Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: в одному з населених пунктів Криму 27 з 28 повісток отримали кримські татари

5 / 10 / 2022

Нам відомо про те, що щонайменше в одному з населених пунктів окупованого Криму 27 з 28 повісток отримали кримські татари. Про це повідомив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко у коментарі виданню The Wall Street Journal.

«Лише в одному населеному пункті, за нашими даними, 27 із 28 повісток отримали кримські татари, які становлять там менше 40 % населення», — розповів Євгеній Ярошенко.

Нагадуємо, ​​що призов мешканців окупованих територій до лав окупаційної армії заборонений ст. 51 IV Женевської конвенції та є воєнним злочином. Окремим воєнним злочином є примушування громадян України до участі у бойових діях проти власної держави.

«Більше половини і, можливо, до 90 % людей, які зараз призвані з півострова, є кримськими татарами, хоча вони становлять не більше 13% населення», — додав Євгеній Ярошенко.

Мобілізованих жителів окупованого Криму відправляють для участі в бойових діях на Херсонському напрямку без проходження військової підготовки.

Для тих кримчан, які хочуть уникнути мобілізації — Прокуратура АР Крим та міста Севастополя відкрила «гарячу лінію». Звернення приймають у Telegram, Viber, WhatsАpp і Signal за номером +38 (096) 700 16 00.

Поділитись

Вибір редакції

Ще ЗМІ про нас