Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: українські правозахисники засудили незаконне утримання кримської татарки Леніє Умерової

18 / 04 / 2023

Представники українських правозахисних організацій вимагають негайно звільнити кримську татарку Леніє Умерову, яку незаконно позбавили волі в росії. Про це йдеться у зверненні, яке було опубліковане сьогодні, каже Голова Правління КримSOS Олексій Тільненко.

«Протягом чотирьох із половиною місяців органи російської влади незаконно утримують громадянку України, кримську татарку Леніє Умерову. Минулого тижня суд Владикавказу знову призначив Умеровій 15 діб арешту за «непокору поліції» попри те, що вона не визнає провини. Леніє Умерова має бути звільнена, як і всі жертви політично вмотивованих переслідувань у Криму», — вважає Олексій Тільненко.

Українські правозахисники засуджують злочинні дії представників влади рф та вимагають:

  • негайно звільнити громадянку України Леніє Умерову;
  • провести ефективне та неупереджене розслідування обставин незаконного ув’язнення Леніє Умерової;
  • негайно звільнити всіх політичних в’язнів та цивільних заручників, котрі утримуються в місцях несвободи на території АР Крим та м. Севастополя, інших окупованих територіях України або на території Російської Федерації.

Громадянка України, кримська татарка Леніє Умерова, яка проживала в місті Києві, у грудні 2022 року мала поїхати до окупованого Криму у зв’язку з онкологічним захворюванням її батька. Після перетину державного кордону між Грузією та Російською Федерацією вона була затримана нібито за порушення правил перебування в режимній зоні. 4 грудня 2022 року Пригородний районний суд Республіки Північна Осетія визнав затриману винною в «порушенні режиму державного кордону» (за ч.1 ст. 18 КпАП РФ) та оштрафував її на 2 тисячі рублів. Умерову утримували в Центрі тимчасового утримання іноземних громадян біля Владикавказу до 13 березня.

Відтоді на Умерову складали низку протоколів та звинувачували в «непокорі працівникам поліції». 9 квітня на Умерову знову склали протокол за непокору поліцейським. 11 квітня 2023 року Совєтський суд Владикавказу знову призначив 15 діб арешту.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини