Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: українські правозахисники закликають звільнити незаконно засудженого Максима Буткевича

10 / 03 / 2023

Українські правозахисники закликали звільнити незаконно засудженого окупантами військовополоненого Максима Буткевича. Про це йдеться в спільному зверненні, яке було опубліковане 10 березня, розповів Голова Правління КримSOS Олексій Тільненко.

«Український правозахисник та військовослужбовець Максим Буткевич став ще однією жертвою злочинного російського режиму. Він, як і інші українці, які були незаконно засуджені окупантами, має право на людяне поводження та щонайшвидше визволення з неволі», — каже Олексій Тільненко.

Український правозахисник, журналіст та військовослужбовець Максим Буткевич вступив до лав ЗСУ в березні 2022 року, у червні потрапив у полон у районі тимчасово окупованих Золотого й Гірського на Луганщині. 10 березня Слідчий комітет російської федерації заявив про засудження Буткевича за повністю сфабрикованими звинуваченнями до 13 років ув’язнення. Разом із ним засудили також двох інших українських полонених — Віктора Похозея та Владислава Шеля.

Максима Буткевича визнали винним у начебто жорстокому поводженні із цивільним населенням і застосуванні в збройному конфлікті заборонених методів, замаху на вбивство загальнонебезпечним способом, а також умисному пошкодженні чужого майна: нібито він 4 червня 2022 року вистрелив із гранатомета по під’їзду житлового будинку в Сєвєродонецьку Луганської області. Про жодні докази «злочину» поки що невідомо.

Українські правозахисники вимагають у росії допуску міжнародних спостерігачів до військовополонених і цивільних заручників для моніторингу умов утримання та запобігання жорстокому поводженню з ними, а також забезпечення доступу до справедливого суду із залученням незалежного законного представника для затриманих українців.

Фото: Радіо.Свобода

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини