Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: Українські правозахисники закликають засудити вирок громадянському журналісту Амету Сулейманову

7 / 04 / 2023

Представники українських правозахисних організацій закликають припинити політично вмотивоване переслідування громадянського журналіста Амета Сулейманова. Про це йдеться в спільній заяві правозахисників, яка була опублікована сьогодні, розповів Голова Правління КримSOS Олексій Тільненко.

«Незаконно ув’язнений громадянський журналіст Амет Сулейманов має серйозні проблеми зі здоров’ям. Перебування в місці несвободи, де фактично відсутнє медичне забезпечення, можне потенційно призвести до загибелі ще одного кримського політв’язня», — каже Олексій Тільненко.

6 квітня 2023 року російські силовики взяли під варту та відвезли до СІЗО Сімферополя громадянського журналіста «Кримської солідарності» Амета Сулейманова, який перебував під домашнім арештом через хворе серце. Раніше Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив його до 12 років у колонії суворого режиму у сфабрикованій справі про «тероризм».

Українські правозахисники звернулися до урядів іноземних держав та міжнародних організацій, зокрема учасників Міжнародної Кримської платформи, із закликом:

  • вимагати від Російської Федерації припинити політично мотивоване кримінальне переслідування Амета Сулейманова та відпустити його на свободу;
  • провести міжнародні консультації задля пошуку механізмів звільнення та моніторингу стану здоров’я українських в’язнів на території РФ та окупованих територіях;
  • запровадити персональні санкції проти осіб, причетних до незаконного ув’язнення Амета Сулейманова та інших громадян України на окупованих територіях;
  • надавати допомогу уряду України в розслідуванні воєнних злочинів, злочинів проти людяності та грубих порушень прав людини в окупованому Криму та на інших окупованих територіях.

Нагадуємо, що Комітет ООН проти катувань (CAT) відреагував на звернення кримського політв’язня Амета Сулейманова щодо призначення йому покарання, несумісного зі станом його здоров’я. Через серйозні кардіологічні захворювання та відсутність належної медичної допомоги в російській пенітенціарній системі, вирок Амету Сулейманову фактично є засудженням до повільної смерті.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини