Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: комітет ООН проти катувань відреагував на скаргу щодо Амета Сулейманова

27 / 02 / 2023

Комітет ООН проти катувань (CAT) відреагував на звернення кримського політв’язня Амета Сулейманова щодо призначення йому покарання, несумісного зі станом його здоров’я. Про це повідомив Голова Правління КримSOS Олексій Тільненко.

«Адвокат Сергій Заєць, який є представником Амета Сулейманова в САТ, повідомив КримSOS, що своїм проміжним рішенням Комітет звернувся до росії з вимогою утриматися від виконання вироку до подальшого рішення. А також САТ наполягає на проведенні комплексного медичного обстеження та надання необхідного лікування» — розповів Олексій Тільненко.

Через серйозні кардіологічні захворювання та відсутність належної медичної допомоги в російській пенітенціарній системі, вирок Амету Сулейманову фактично є засудженням до повільної смерті. Необхідність такої операції була визнана ще до початку кримінального переслідування, але через судовий процес до цього часу (протягом декількох років) так і не була проведена. Зокрема, через відсутність медичної допомоги в день проголошення вироку помер інший політичний в’язень Джеміль Гафаров.

«Це (проміжне рішення комітету) дає шанс врятувати життя засудженого, але, на жаль, не виключає виконання очевидно неправосудного вироку. Наприклад, виконання вироку може бути відтерміноване до покращення стану здоров’я Амета Сулейманова або замінене на таке, що забезпечить доступ до медичної допомоги й не становить загрози для життя», – додав Олексій Тільненко.

11 березня 2020 року в Бахчисараї відбулися обшуки в будинках кількох кримських татар. Серед затриманих був громадянський журналіст Амет Сулейманов. 29 жовтня 2021 року Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону оголосив обвинувальний вирок чотирьом кримським татарам. Сулейманова засудили до 12 років позбавлення волі за нібито причетності до міжнародної організації «Хізб ут-Тахрір». З них перші три з половиною роки засудженний має провести в приміщенні камерного типу.

10 лютого 2023 року російський апеляційний суд у Власисі відхилив апеляційні скарги й залишив вирок у силі. Адвокатка Ліля Гемеджи назвала вирок «смертельним», оскільки Амет Сулейманов має серйозні проблеми зі здоров’ям, йому рекомендована заміна серцевого клапана.

Представники правозахисних організацій засудили переслідування Амета Сулейманова, Рустема Сейтмеметова, Османа та Сейтумера Сейтумерових та інших кримськотатарських активістів у тимчасово окупованому Криму.

Нагадуємо, що відсутність медичнох допомоги у в місцях позбавлення волі вже призвела до загибелі двох кримських політв’язнів та становить смертельну загрозу іншим.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини