Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: Українські правозахисники виступили проти затримання кримського правозахисника Абдурешита Джеппарова

25 / 04 / 2023

Вранці 25 квітня російські силовики провели обшук у будинку правозахисника та ветерана кримськотатарського національного руху Абдурешита Джеппарова. Українські правозахисні організації виступили проти обшуку й затримання Джеппарова. Про це йдеться в опублікованій сьогодні заяві, розповів Голова Правління КримSOS Олексій Тільненко.

«Сьогодні зранку в будинку Абдурешита Джеппарова пройшов черговий обшук, у результаті якого правозахисника було затримано і вивезено в невідомому напрямку. Від початку окупації його родина зазнає регулярних утисків. Джеппаров усе своє життя присвятив боротьбі за права кримських татар, сьогодні він сам потребує нашої підтримки та негайного звільнення та повернення додому», — каже Олексій Тільненко.

Абдурешит Джеппаров — відомий кримський правозахисник та ветеран кримськотатарського національного руху. З початку російської окупації Криму Джеппаров активно допомагав жертвам політичних репресій. Його правозахисна діяльність була високо оцінена на міжнародному рівні, зокрема у 2020 році правозахисник був номінований на Нобелівську премію миру.

27 вересня 2014 року невідомі особи в чорній уніформі викрали його сина Ісляма Джеппарова та племінника Джевдета Іслямова, їхня доля і місцеперебування досі невідомі. Є всі підстави вважати, що викрадення рідних Абдурешита Джеппарова організували співробітники фсб рф.

У березні 2022 року в будинку Абдурешита Джеппарова вже відбувався обшук, після якого його відправили під адміністративний арешт на 15 діб за нібито демонстрацію нацистської символіки через публікацію, начебто розміщену на його сторінці у соцмережі в 2019 році.  

25 квітня 2023 року Абдурешита Джеппарова вивезли в невідомому напрямку, місце його перебування не повідомили родичам та адвокату.

Українські правозахисники закликають уряди іноземних держав та міжнародні організації, зокрема учасників Міжнародної Кримської платформи висловити рішучий консолідований протест проти затримання Абдурешита Джеппарова та вимагати його негайного й беззастережного звільнення.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини