Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: українці можуть отримати довідку ВПО без паспорта

30 / 11 / 2022

Через повномасштабне вторгнення низка громадян України вимушені покинути свої домівки та часто опиняються без паспорта, що необхідний для отримання довідки внутрішньо переміщеної особи (ВПО) та допомоги від держави. Юристка КримSOS Анастасія Калініна розповіла, як отримати довідку ВПО за умови відсутності паспорта.

«У зв’язку з частими тривогами та перебоями електропостачання терміни виготовлення паспорту збільшуються. Люди тривалий час залишаються без документів і можливості отримати допомогу як від держави, так і від міжнародних фондів. Тому, під час консультування громадян юристи КримSOS радять отримати у відділенні Державної міграційної служби або центрі надання адмінпослуг (ЦНАПі) довідку про подання документів для оформлення паспорта громадянина України», — розповіла Анастасія Калініна.

Цей документ дозволяє громадянам отримати довідку ВПО. Для цього треба звернутися до уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або центру надання адміністративних послуг за місцем фактичного проживання та після її отримання звернутись за отриманням допомоги на проживання або до міжнародних фондів.

Дізнатися більше про оформлення довідки ВПО та щодо інших питань можна звернувшись до спеціалістів «гарячої юридичної лінії» КримSOS за контактами:

  • Для дзвінків Україною та світом: +38096240123, +380952775355 (Viber, Signal, Telegram, WhatsApp).
  • Для дзвінків та повідомлень у месенджери Viber, Signal, Telegram, WhatsApp: +380630771619

З квітня юристи КримSOS надали 2092 консультації. Вони працюють з 9:00 до 18:00 з понеділка по п’ятницю, у суботу за номерами можна надсилати повідомлення у месенджерах.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини