Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: Україна потребує залученості іноземних ресурсів для допомоги родинам зниклих

13 / 07 / 2023

Через велику кількість насильницьких зникнень Україна має залучати ресурси іноземних держав та міжнародних організацій для покриття принаймні першочергових потреб зниклих та їхніх родин. Про це аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко розповів на публічній дискусії «П’ять років Закону про правовий статус осіб зниклих безвісти: чи є прогрес?».

«Кількість жертв насильницьких зникнень настільки велика, що ані ресурсів держави, ані ресурсів правозахисних організацій не вистачить, щоби покрити принаймні першочергові потреби родин. І тут виникає питання про залучення ресурсів іноземних держав та міжнародних організацій длянадання необхідної психологічної, правової, соціальної як зниклим, так і членам їхніх родин», — каже Євгеній Ярошенко.

На його думку, також варто розмежувати розслідування випадків насильницьких зникнень між правоохоронними органами України, Офісом Прокурора Міжнародного кримінального суду та іншими державами, чиє законодавство дозволяє розслідувати такі справи в межах механізму універсальної юрисдикції.

За інформацією КримSOS з початку повномасштабного вторгнення жертвами насильницьких зникнень на Херсонщині стали щонайменше 644 людини.

12 липня 2023 року відбулася публічна дискусія «П’ять років Закону про правовий статус осіб зниклих безвісти: чи є прогрес?». П’ять років тому, 12 липня 2018 року, Верховна Рада України ухвалила закон, який визначив правовий статус осіб, які зникли безвісти за особливих обставин, зокрема у зв’язку зі збройним конфліктом та окупацією частини території України. Лише в травні 2023 року в Україні запрацював Єдиний реєстр осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Участь у дискусії зокрема взяли Уповноважений із питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Олег Котенко, Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в системі органів сектору безпеки й оборони Олександр Кононенко та директор Європейських програм Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти Метью Холлідей.

Дискусію організували Коаліція «Україна. П’ята ранку», Центр прав людини ZMINA та Медійна ініціатива за права людини.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини