Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: Єдиний реєстр зниклих безвісти сприятиме забезпеченню захисту прав їхніх родин 

2 / 05 / 2023

Єдиний реєстр зниклих безвісти, який запрацював в Україні 2 травня, сприятиме забезпеченню ефективної системи соціального і правового захисту родин таких осіб. Про це розповіла юристка КримSOS Анастасія Калініна.

«З початком роботи Єдиного реєстру родичі зниклих безвісти осіб зможуть отримати належний захист і допомогу від держави. Робота реєстру забезпечує відповідну реалізацію профільного закону, згідно з яким родичі зниклих мають право на соціальний захист, а також отримання всієї інформації щодо обставин зникнення та ходу розслідування», — каже Анастасія Калініна.

До реєстру увійдуть такі дані про зниклих осіб: ПІБ, місце та дата народження, сімейний стан, обставини та час зникнення, прикмети зниклих. До того ж вноситимуть інформацію про наявність чи відсутність рішення суду про визнання осіб безвісти зниклими або оголошення померлими, а також інші дані, які сприятимуть розшуку особи.

Родичі зниклої особи зможуть отримати витяг про підтвердження статусу зниклого через місяць після внесення інформації до реєстру. Витяг дозволяє звернутися до Пенсійного фонду та отримати виплати через втрату годувальника непрацездатними членами сім’ї.

Також згідно з постановою Кабінету Міністрів України члени родин зниклих безвісти військових можуть отримати грошову допомогу в розмірі посадового окладу за останнім місцем служби особи. Для цього потрібно написати відповідну заяву на ім’я командира (начальника, керівника) військової частини (установи, організації).

Дані про зниклих почали вносити до Єдиного реєстру з 2 травня 2023 року. Розробка цього реєстру відбулася за участі Міністерства внутрішніх справ спільно з Уповноваженим зі зниклих безвісти та іншими відомствами.

Нагадуємо, що раніше КримSOS пояснював, як можуть отримати допомогу від держави жертви політично мотивованих переслідувань та їхні родини.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини