Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: У Києві відбувся захід «Пам’ятаємо історію — повертаємо територію» до Дня пам’яті жертв геноциду кримських татар

19 / 05 / 2023

18 травня в День пам’яті жертв геноциду кримських татар у Києві пройшов захід «Пам’ятаємо історію — повертаємо територію». У Червоній залі Укрзалізниці зібралися представники громадських організацій, державних установ та всі небайдужі до трагічної долі кримських татар.

«Зараз росія продовжує цю політику радянського союзу. Те, що відбулося 79 років тому, це трагедія, жахливий злочин, який не був покараним і продовжується наразі», — сказав Голова Правління КримSOS Олексій Тільненко.

З початку окупації жителі Криму стали жертвами обшуків, затримань та переслідувань. Здебільшого це — кримські татари. З 15 жертв насильницьких зникнень у Криму, про долі яких досі нічого не відомо, до початку повномасштабного вторгнення 11 — кримські татари.

«Зараз, незважаючи на те, що в Криму немає ані свободи слова, ані більшості інших прав, саме кримські татари як громадянські журналісти намагаються висвітлювати ці події, відстоювати своїх людей, наших людей, намагаються відстоювати Україну. Дякую їм за це і сподіваюся, ми скоро повернемося у вільний Крим і сподіваюся, що всі у вільному Криму будуть почувати себе вдома», – додає Олексій Тільненко.

Під час заходу спікери обговорили питання геноциду та переслідування кримських татар, а також – майбутнього Кримського півострова.

Нагадуємо, що 22 травня КримSOS влаштовує благодійний показ та обговорення фільму «1944. Крим. Депортація» у Squat 17b. Зібрані на заході кошти підуть на запасні батареї для 251 окремої бригади територіальної оборони ЗСУ.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини