Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«1944. Крим. Депортація»: КримSOS влаштовує благодійний показ та обговорення фільму в Києві

18 / 05 / 2023

22 травня, о 18:00 КримSOS влаштовує благодійний показ та обговорення фільму «1944. Крим. Депортація» у Squat 17b, Київ, вулиця Терещенківська, 17Б. Зібрані на заході кошти підуть на запасні батареї для 251 окремої бригади територіальної оборони ЗСУ.

Національна прем’єра документальної стрічки «1944. Крим. Депортація» відбулася 17 травня 2019 року. Вперше фільм показали на міжнародній арені в межах «Beyond the Borders» International Documentary Festival у Греції.

Стрічка розповідає історію депортації кримськотатарського народу з Криму в 1944 році словами очевидців. Вона будується на особистих історіях, які є в родині кожного кримського татарина та повинні залишитися в пам’яті наступних поколінь.

Кримські татари, які на власному досвіді пережили жахи 1944 року діляться спогадами про дні депортації, «товарняĸи», перші роки заслання, ĸоли люди тисячами вмирали від голоду і хвороб, про те, яĸ їм самим вдалося вижити в цих нелюдських умовах.

Режисер та режисерка фільму: Фатіма Осман, Юнус Паша. Сценаристка – Мавілє Халіл.

Після перегляду фільму глядачі можуть доєднатися до обговорення на тему: чому депортація кримських татар є геноцидом та як вона вплинула на майбутнє кримськотатарського народу.

Учасники/ці обговорення:

  • Мавілє Халіл, сценаристка документальної стрічки «1944. Крим. Депортація»;
  • Євгеній Ярошенко, аналітик громадської організації КримSOS.

Дата та час проведення заходу: 22 травня, 18:00

Місце проведення: Squat 17b, Київ, вулиця Терещенківська, 17Б

Організатор: громадська організація КримSOS

Якщо ви не можете відвідати показ, але хочете долучитися до збору коштів для 251 батальйону ТрО ЗСУ, можете надіслати свій благодійний донат на банку в Monobank.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Анонси