Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: у Києві відбулася українська прем’єра документального фільму про Нарімана Джеляла

27 / 02 / 2023

КримSOS та партнери провели перший в Україні показ документального фільму «Голос Криму. Наріман Джелял» та дискусію «Крим-Спротив-Перемога». Серед учасників дискусії був аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко

«Наріман – це одна з сотень, а то й навіть тисяч жертв репресій. Але ж жертва – це не лише та особа, яка викрадена і яка ув’язнена. Це також і їхні родини. Для порівняння, є деякі політв’язні, у яких восьмеро [і більше – ред.] дітей», – розповів аналітик під час дискусії. 

Також в обговоренні природи спротиву у Криму взяли участь продюсерка фільму Наталка Гуменюк, заступник Постійного Представника Президента України в Автономній Республіці Крим Денис Чистіков, історик та експерт КримSOS Максим Свєженцев. Модератором дискусії став заступник генерального директора Українського інституту Алім Алієв. 

«Крим потрапив не просто під окупацію ворожої держави, а під окупацію держави з деградуючим авторитарним режимом, де щороку закручувалися гайки: де постійно вигадуються нові адміністративні та кримінальні статті для того, щоб придушувати будь-який спротив», – додав Євгеній Ярошенко. 

Захід відбувся 26 лютого до Дня спротиву окупації Автономної республіки Крим та міста Севастополя у київському Будинку кіно. Документальний фільм «Голос Криму. Наріман Джелял» створила команда громадської організації «Лабораторія журналістики суспільного інтересу» в партнерстві з КримSOS. Режисерка фільму – Анна Цигима, продюсерка – Наталка Гуменюк.

Захід організували КримSOS, Представництво Президента України в АРК, Офіс Кримської платформи та Лабораторія журналістики суспільного інтересу. 

Переглянути запис дискусії можна за посиланням.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини