Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: у Криму окупанти надсилають повістки через сайт державних послуг

21 / 09 / 2022

Жителям окупованого Криму надходять повістки до армії росії через сайт державних послуг. Про це повідомив Голова Правління КримSOS Олексій Тільненко.

«Як стало відомо КримSOS, чоловіки у тимчасово окупованому Криму почали отримувати повістки до армії рф через сайт держпослуг. Якщо людина кілька днів не відвідуватиме особистий кабінет на сайті держпослуг, повістка автоматично вважатиметься отриманою», — розповів Олексій Тільненко.

Крім того, є інформація що представники силових окупаційних структур можуть патрулювати вулиці міст та шукати чоловіків призовного віку для подальшого вручення повісток.

21 вересня у росії оголосили про початок так званої часткової мобілізації. За словами очільника Кремля Владіміра Путіна, їй підлягатимуть лише громадяни, які перебувають у запасі. Однак це, як й інші параметри «частковості» не вказані в указі про часткову мобілізацію.

Рішення про часткову мобілізацію поширюється також на окуповані території, що є воєнним злочином. Примусова мобілізація заборонена Женевською конвенцією. Примус громадян супротивної сторони до участі у військових діях, спрямованих проти їхньої власної держави заборонений Гаазьким положенням. Також це є порушенням законів і звичаїв війни, згідно з Кримінальним кодексом України.

Фото: Getty Images

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини