Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: три фактори ефективності російської пропаганди в окупованому Севастополі

5 / 06 / 2023

Рівень сприйняття російської пропаганди в окупованому Севастополі вищий, ніж на решті території Криму. На думку аналітика КримSOS Євгенія Ярошенка, на це впливають три фактори, розповів він у коментарі Громадському Радіо.

«У Севастополі відбувається безпрецедентне промивання мізків за допомогою «Юнармії» чи подібних пропагандистських заходів. До того ж у Севастополі живе велика частка росіян, яких завезли в Крим після 2014-го року. Серед цих «понаїхавших» значно вищий рівень сприйняття войовничої проросійської пропаганди, ніж у тих мешканців, які до 2014 року жили в Криму», — каже аналітик.

Отже, заміщення жителів півострова громадянами рф — це один з факторів, чому російська пропаганда в Севастополі може бути дієвішою за аналогічну на іншій території Криму.

Другим фактором є те, що Севастополь був стратегічно цікавим для російської пропаганди через перебування там чорноморського флоту.

Третім є російська окупаційна адміністрація міста. Так званий «губернатор» Севастополя Міхаїл Развожаєв є громадянином росії, який не має жодного стосунку до Криму. Це значно посилює контроль рф над містом.

«Якщо в окупованій Автономній Республіці Крим багато керівників, які є місцевими зрадниками або колаборантами, то Севастополь перебуває під сильнішим політичним контролем держави-окупанта», — додає аналітик.

Після окупації півострова росія вкладає безліч ресурсів у свою пропаганду жителям Криму. Система промивання мізків поширюється не лише на доросле населення, але й на дітей. Окупаційна адміністрація запровадила уроки «патріотичного виховання» з першого класу, куди запрошують «ветеранів» так званої «спеціальної військової операції». Після 5 класу дітей спонукають до вступу в мілітарну організацію «Юнармія» чи кадетські класи. Детальніше про мілітаризацію освіти в Криму — за посиланням.

Поділитись

Вибір редакції

Ще ЗМІ про нас