Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримСОС, спільно з правозахисними організаціями, провели акцію на підтримку засуджених фігурантів Красногвардійської «справи Хізб ут-Тахрір»

3 / 11 / 2020

Учасники акції закликали українську владу не забувати про українських політв’язнів в Росії і в окупованому Криму

Активісти тримали в руках плакати з написами: «Солідарні з сім’ями кримських політв’язнів», «Тероризму в Криму не було до появи Росії», «Півстоліття в’язниці на трьох за релігію» та інші.

Як сказав один зі спікерів акції, аналітик КримСОС Євгеній Ярошенко, українська влада повинна зробити все можливе для якнайшвидшого звільнення політв’язнів. Також, за його словами, влада, правозахисники і суспільство повинні більше допомагати родинам політв’язнів.

«Наприклад, є фігурант другої Бахчисарайської “справи Хізб ут-Тахрір” Сервер Зекір’яев, якого у вересні засудили на 13 років ув’язнення. У нього вдома залишилася дружина і 13 дітей. У фігурантів “справ Хізб ут-Тахрір” багато дітей і після їхнього арешту вони позбулися єдиного годувальника. Їхнім сім’ям потрібна і юридична, і фінансова, і психологічна підтримка», — сказав Євгеній Ярошенко.

Нагадаємо, 3 листопада, Південний окружний військовий суд в російському Ростові-на-Дону засудив трьох фігурантів Красногвардійської «справи Хізб ут-Тахрір» на 42 роки ув’язнення сумарно.

Рустема Емірусеїнова засудили на 17 років.

Арсена Абхаїрова — на 13 років.

Ескендера Абдулганієва — на 12 років.

Перші два роки політв’язні відбуватимуть у тюрмі, решту терміну — в колонії суворого режиму.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини