Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: шляхи виїзду з окупованої Херсонщини

17 / 07 / 2023

Наразі є кілька шляхів виїзду до підконтрольних Україні територій та країн Європейського союзу з окупованої Херсонщини. Про них юристка КримSOS Анастасія Калініна розповіла в етері Українського радіо.

«Виїжджають у бік Криму або в бік окупованої Донеччини та Луганщини через окуповану Запорізьку область. Якщо виїжджати через окуповану Донеччину, то людина потрапляє до російської федерації і далі в неї є шлях через кордон з Естонією в місто Нарва й таким чином потрапити в Європейський союз», — каже Анастасія Калініна.

Ще один шлях — доїхати до російської Бєлгородської області, де діє пункт пропуску в селі Колотилівка. Звідти можна проїхати до села Покровка Сумської області. Наразі цей пункт пропуску діє лише на в’їзд в Україну.

«Якщо людина хоче їхати трішки далі, то вона може заїхати в Білорусь і там діє пункт пропуску Мокрани (Доманове). Так людина потрапляє у Волинську область і таким чином може виїхати в саму Україну. Такі шляхи обирають люди, які хочуть потрапити на підконтрольні уряди території України. Це дешевше і швидше, аніж потрапити в Європейський союз, але, можливо, не так безпечно», — додає юристка.

Виїхати до країн ЄС також можна через територію рф. Як правило, обирають пункти пропуску на кордонах з Естонією чи Латвією. Однак варто обов’язково моніторити режим їхньої роботи. Особливо це стосується пункту пропуску на кордоні з Латвією, який періодично зачиняють.

Також потрапити до країн ЄС можна через треті країни, зокрема: Казахстан, Грузію, Туреччину, Азербайджан, Вірменію.

Варто пам’ятати, що наразі Державна прикордонна служба України пропускає до країни громадян, які мають при собі чинні та протерміновані паспорти громадянина України, свідоцтва про народження українського зразка чи посвідчення на повернення до України. Посвідчення можна отримати в консульстві України в Білорусі чи в закордонних дипломатичних установах України.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини