Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: школярів Криму змушують робити «медалі» для «героїв сво» до 9 травня

14 / 04 / 2023

До 9 травня школярів деяких шкіл у Криму змушують робити «медалі» для «героїв» так званої «спецоперації». Про це розповів аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

«Нам стало відомо, що до 9 травня учнів деяких кримських шкіл змушують робити «медалі» для «героїв» так званої «спеціальної військової операції». До того ж, у школах окупованого Криму збиратимуть посилки для військових рф, які беруть участь у війні проти України», — каже Євгеній Ярошенко.

Виготовляють «медалі» та готують посилки окупаційним військам у межах марафону «наша победа», який триває в різних регіонах росії та на окупованих територіях України. Частиною марафону також є розповіді про родичів, які брали участь у Другій світовій війні, або, як кажуть у росії, — у великій вітчизняній війні.

«Стаття 20 Міжнародного пакту про громадянські й політичні права передбачає, що будь-яка пропаганда війни, підбурювання до ворожнечі або насильства повинна бути заборонена законом», — додає аналітик.

Стаття 29 Конвенції про права дитини передбачає, що освіта дитини має бути спрямована, серед іншого, на виховання поваги до прав людини та основних свобод, а також принципів, проголошених у Статуті ООН. У статті 13 Міжнародного пакту про економічні, соціальні й культурні права та статті 5 Конвенції про боротьбу з дискримінацією в галузі освіти йдеться, що освіта повинна сприяти взаєморозумінню, терпимості і дружбі між усіма націями і всіма расовими та релігійними групами і сприяти діяльності ООН із підтримання миру.

Окупанти продовжують нав’язувати російську ідентичність кримським школярам. Принаймні раз на тиждень у школах тимчасово окупованого півострова співають гімн держави-агресора. Крім того, 1 вересня в росіяни агітували кримських школярів вступати до лав російської армії та проводили пропагандистські уроки з так званими «героями» так званої «спецоперації».

У грудні 2022 року стало відомо, що з вчителів деяких шкіл окупованого Сімферополя збирали гроші на підтримку війни в Україні. За відмови здати кошти вчителям «натякали» на можливі неприємності.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини