Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: росія визнала, що утримує іспанського волонтера Маріо

24 / 04 / 2023

Російські окупанти визнали, що утримують іспанського волонтера Мар’яно Гарсіа Калатаюда, також відомий як Маріо. Про це розповів Голова Правління КримSOS Олексій Тільненко.

«Військова прокуратура росії визнала затримання іспанського волонтера Маріо співробітниками фсб росії. Причиною стала нібито його «причетність до дій, спрямованих на заподіяння шкоди безпеці росії». Про це стало відомо з листа у відповідь «військової прокуратури Чорноморського флоту росії», – говорить Олексій Тильненко.

У листі йдеться:

«З метою перевірки відомостей про причетність до здійснення дій, спрямованих на заподіяння шкоди безпеці Російської Федерації під час проведення «спеціальної військової операції», громадянин Іспанії Гарсія Калатаюд Маріано поміщений посадовими особами управління ФСБ Росії по «Республікі Крим та м. Севастополі» в установленому порядку кримінально-виконавчої системи, де міститься до нашого часу, перевірочні заходи у відношенні його завершено».

Фото письма

Мар’яно Гарсіа Калатаюд — громадянин Іспанії, який понад вісім років проживає в Україні та займається волонтерською діяльністю. 19 березня 2022 року чоловік пішов на акцію за Єдність України в тимчасово окупованому Херсоні, після чого зник. У жовтні 2022 року КримSOS cтало відомо, що Маріо перебуває в СІЗО Сімферополя.

За словами Олексія Тільненка, росіяни на Херсонщині викрадають конкретні категорії осіб, серед яких і волонтери. 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини