Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: росія використовує цивільне населення Криму як «живий щит»

22 / 08 / 2022

росія використовує цивільне населення тимчасово окупованого Криму як «живий щит». Про це повідомив голова Правління КримSOS Олексій Тільненко в ефірі Апостроф TV.

«Відповідно, наразі, військові кораблі дуже часто підходять близько до пляжів для того, щоб не стати мішенню наших українських військових», – розповів Олексій Тільненко. 

росіяни повернулися до використання цивільного населення як «живого щита», так само, як це було напочатку окупації Криму та новоокупованих територіях України. Розміщення військової техніки поблизу цивільних об’єктів та використання цивільного населення, як живий щит, є воєнним злочином та серйозним порушенням Додаткового протоколу Женевської конвенції щодо захисту жертв міжнародних збройних конфліктів (ДП I). 

«Так і відбувається переміщення цього військового обладнання до місць, там, де велика кількість цивільного населення проживає, і де поблизу знаходяться різні цивільні об’єкти. Тобто відбувається переміщення техніки з окремих військових частин, які знаходяться окремо, скажімо, де немає поруч ніяких об’єктів, до тих, де поруч проживає якнайбільше людей», – додав голова Правління КримSOS. 

Останніми тижнями у тимчасово окупованому Криму почали відбуватися вибухи поблизу та на території воєнних об’єктів. Вибухи призвели до транспортної кризи та посилення паніки серед місцевого населення та росіян, які перебувають на півострові. На виїзді з Криму утворилися затори, люди намагаються поїхати подалі від воєнних об’єктів

Поділитись

Вибір редакції

Ще ЗМІ про нас