Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: росія створила умови на окупованих територіях, за яких паспорт рф — ключ до виживання

18 / 08 / 2023

Умови, створені росією на окупованих територіях, зокрема у Криму, змушують громадян України брати російські паспорти для виживання. Про це аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко розповів у коментарі УНІАН.

«По-перше, рішення окупаційної влади на окупованих територіях є незаконним і з точки зору українського законодавства, і з точки зору міжнародного права. По-друге, Росія створила на окупованих територіях такі умови, коли отримання російського паспорта фактично стало ключем для виживання, тобто отримання такого документа є не добровільним, а примусовим», – вважає аналітик.

Однак варто пам’ятати, українці, які вимушено оформили паспорт рф, наражають себе на небезпеку примусового призову до окупаційної армії та участь у «виборах».

Юристка КримSOS Анастасія Калініна наголошує, що з 2014 року росія використовує паспорт як механізм маніпуляції. «Усі соціальні виплати, пенсії, інші життєво важливі послуги вимагають наявності російського документа. Іноді взяти його — це єдина можливість для людей вижити в умовах окупації», — каже юристка.

Також нагадуємо, що 4 березня 2023 року держдума російської федерації ухвалила федеральний закон «Про особливості правового стану громадян російської федерації, які мають громадянство України». Фактично цей «закон» має на меті примусово паспортизувати депортованих та примусово переміщених громадян України, включно з дітьми-сиротами та дітьми, які залишилися без опікунства батьків.

Колаж: УНІАН

Поділитись

Вибір редакції

Ще ЗМІ про нас