Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: росія продовжує депортацію кримських татар у наші дні

22 / 05 / 2023

У наші дні росія продовжує приховану депортацію кримських татар з окупованого півострова, етапуючи жертв політично мотивованих переслідувань у Криму до рф або створюючи умови, за яких поедставники корінного народу змушені залишити свою батьківщину. Вивезення жителів окупованого Криму на територію росії є воєнним злочином.

«Ці дії [вивезення жителів Криму на територію рф — ред.] є воєнним злочином із точки зору міжнародного гуманітарного права й міжнародного кримінального права, адже держава-окупант не має права переміщувати населення окупованої території за межі цієї території, у тому числі — на територію держави-окупанта. Так само не має права заселяти частину свого цивільного населення на окуповану територію», — сказав аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко в коментарі Українському радіо.

Політика депортації не є новою для російського режиму. 79 років тому за наказом диктатора Йосипа Сталіна понад 200 тисяч кримських татар були вивезені до віддалених куточків росії в товарних вагонах. Сьогодні рф продовжує репресії проти жителів окупованого Криму.

22 травня КримSOS влаштовує благодійний показ та обговорення фільму «1944. Крим. Депортація» у Squat 17b у Києві. Стрічка розповідає історію депортації кримськотатарського народу з Криму в 1944 році словами очевидців. Вона будується на особистих історіях, які є в родині кожного кримського татарина та повинні залишитися в пам’яті наступних поколінь.

Поділитись

Вибір редакції

Ще ЗМІ про нас