Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: російський суд виніс найдовший термін кримському політв’язню в «справах Хізб ут-Тахрір»

16 / 06 / 2023

16 червня російський Південний окружний військовий суд засудив до 20 років позбавлення волі кримськотатарського активіста Ансара Османова. За словами аналітика КримSOS Євгенія Ярошенка, це найдовший термін серед усіх вироків нинішнім кримським політв’язням.

«Вирок Ансару Османову є найбільшим серед усіх нинішніх кримських політв’язнів. Раніше найбільшим терміном у’язнення вважався вирок військовому експерту Дмитру Штиблікову – 19 років та 6 місяців за ґратами за нібито державну зраду. Раніше вирок терміном 20 років був винесений режисеру Олегу Сенцову в 2015 році», – розповідає Євгеній Ярошенко.

Ансар Османов – кримськотатарський активіст об’єднання «Кримська солідарність». Він був затриманий 9 лютого 2022 року після обшуків у будинках кримських татар співробітниками фсб рф. У той день російські силовики провели обшуки в будинках кримських татар у Сімферопольському, Бахчисарайському та Білогірському районах Криму. Крім Османова, також були затримані Марлен Мустафаєв, Ернест Сейтосманов та Аметхан Абдулвапов.

Усіх їх обвинувачують у нібито причетності до ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір», яка була визнана терористичною Верховним судом рф у 2003 році, однак легально діє в більшості країн світу.

З моменту арешту й до виголошення вироку Ансару Османову минули 16 місяців. У своєму останньому слові Османов сказав: «Сотні зниклих, зниклих безвісти, сотні арештів і вироків за надуманими звинуваченнями, катування невинних, вибивання лжепоказань, практика прихованих свідків — по суті, це історія аналогічних доносів НКВС, насильницька депортація мусульман у далекі табори та тюрми, сотні дітей, які стали сиротами при живих батьках».

За даними КримSOS, 101 громадянин України був затриманий у «справах Хізб ут-Тахрір» за роки окупації Криму.

Фото: Кримська солідарність

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини