Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: рекреаційні установи є вирішенням житлової проблеми вимушених переселенців

9 / 07 / 2022

Проблему розселення вимушених переселенців у західних областях можна вирішити за рахунок санаторіїв, оздоровчих таборів та інших рекреаційних закладів  – вважає юристка КримSOS Анастасія Калініна. Цю проблему обговорювали під час наради у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. 

“Згідно інформації КримSOS, найбільш гостра проблема постала з розселенням вимушених переселенців у західних регіонах. Якщо провести повну ревізію санаторіїв, таборів та інших рекреаційних закладів – туди можна тимчасово переселити людей”, – розповіла юристка КримSOS Анастасія Калініна

Разом з тим, громади у центральних областях України могли б прийняти частину вимушених переселенців, бо там значно менша кількість внутрішнього переміщених осіб (ВПО), ніж на заході країни. Зокрема, є вільні місця для розміщення вимушених переселенців у громадах Полтавської області. 

Регіональні координатори КримSOS вже провели 104 моніторингові візити до місць компактного поселення (МКП) вимушених переселенців. Під час візитів було виявлено, що крім місця для проживання люди потрібують допомоги у пошуку роботи, закладів освіти для дітей, тощо”, – розповіла Анастасія Калініна.  

7 серпня відбулася онлайн зустріч у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій щодо проблеми з житлом внутрішньо-переміщених осіб. На заході були присутні державні, міжнародні, громадські організації. 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини