Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: працівники окупаційної поліції почали приходити до випускників кримських вишів

5 / 09 / 2023

КримSOS стало відомо, що працівники окупаційної поліції почали ходити до будинків випускників кримських вишів. Йдеться про хлопців, які після завершення вищих навчальних закладів не з’явилися до військкоматів.

Один із таких випадків відбувся 4 вересня. Додому до випускника кримського університету прийшла окупаційна поліція. Це пояснили тим, що військкомат дав запит до поліції через те, що хлопець не з’явився туди після завершення навчання.

КримSOS відомо, що це не поодинокі випадки. Працівники окупаційної поліції приходять додому й на роботу до випускників вишів.

Нагадуємо, що у деяких містах тимчасово окупованого Криму представники військкоматів видають повістки на виходах з мечетей. Це відбувається в п’ятницю, коли багато мусульман відвідують мечеті для молитви.

За роки окупації Криму рф вже незаконно провела 16 призовних кампаній у Криму попри те, що призов мешканців окупованих територій до лав окупаційної армії заборонений ст. 51 IV Женевської конвенції та є воєнним злочином. Окремим воєнним злочином є примушування громадян України до участі в бойових діях проти власної держави.

Щодо питань виїзду з території окупованого Криму можна звернутися до фахівців «гарячої юридичної лінії» КримSOS за номерами +380962240123 (для дзвінків Україною та світом) та +380952775355 (у Viber, Signal, Telegram, WhatsApp). Вони працюють із 9:00 до 18:00 з понеділка по п’ятницю, у суботу за номерами можна надсилати повідомлення в месенджерах.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини