Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: Північнокримський канал поблизу Джанкоя почав пересихати

20 / 07 / 2023

Після підриву росіянами греблі Каховської ГЕС 6 червня 2023 року, Північнокримський канал поблизу міста Джанкой почав мілішати та пересихати. Про це КримSOS стало відомо з анонімних джерел.

Зокрема йдеться про заплаву Північнокримського каналу, який раніше називали «міським пляжем» Джанкоя. З 2014 року туди не йде вода, однак зараз він зовсім обмілішав.

Також значне зниження води можна побачити в каналі на виїзді з міста. Нещодавно вода в каналі досягала верхньої смуги.

Водночас за інформацією КримSOS, вода в Джанкої дається без перебоїв, однак питну воду місцеві закуповують окремо.

6 червня 2023 року росіяни підірвали греблю Каховської ГЕС. У результаті були затоплені десятки населених пунктів півдня України. Наразі не зрозуміло, чи вплине обміління Північнокримського каналу на водопостачання в окупованому Криму. За даними фахівців, найближчим часом це малоймовірно, оскільки після окупації росіяни почали закачувати воду насосами, а не брати напряму з каналу.

Підрив водозливної греблі Каховської ГЕС, на думку українських правозахисників, є серйозними порушеннями значної кількості конвенційних та звичаєвих норм міжнародного гуманітарного права й безумовно є воєнним злочином. Це вкотре підтверджує варварський та злочинний характер ведення війни російською федерацією.

Вибір редакції

Ще Новини