Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: окупанти придушують активізм під виглядом «боротьби з тероризмом»

30 / 06 / 2023

Арешти у Криму не мають жодного відношення до російської «боротьби з тероризмом». Це форма переслідування кримськотатарського активізму. Про це розповів аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко під час лекції «Крим: життя в окупації» для українських студентів у Німеччині. 

«Ті, хто дивляться російські телеканали, читає російські медіаресурси, слухає російських посадовців, особливо, хто живе в Криму, можуть почути думку, що росія «бореться з ісламським тероризмом в Криму». Під цим приводом 101 громадянина України заарештували за обвинуваченням у нібито причетності до Хізб ут-Тахрір», – розповів  Євгеній Ярошенко.

Хізб ут-Тахрір – це панісламська політична партія, яка законно діє на території України та більшості держав світу, але вона заборонена і визнана терористичною на території російської федерації. Також публічна діяльність цієї організації заборонена в Німеччині. 

«Що важливо розуміти про ці справи (в окупованому Криму, – прим.ред.)?  Ці справи починаються з обшуку о 4 годині ранку і під час обшуку (окупаційні силові структури, – прим.ред.) підкидають заборонену літературу, яка стає одним із так званих доказів злочину. Ще одним доказом є таємні свідки та лінгвістичні експертизи. Лінгвістичні експерти тісно співпрацюють з ФСБ», – зазначає Євгеній Ярошенко.

Нагадуємо, що вироки жертвам політичних переслідувань у так званих «справах Хізб ут-Тахрір» складають від 4 до 20 років позбавлення волі. Зокрема, 16 червня 2023 року російський Південний окружний військовий суд виніс найдовший термін кримськотатарському активісту Ансару Османову – 20 років позбавлення волі. 

Онлайн лекція  КримSOS  «Крим: життя в окупації» відбулась 28 червня. Її організував КримSOS спільно зі студентськими спілками UnderstandUkraine (Uni Bielefeld), UniBonn.UA та університетом у Франкфурті-на-Одері в Німеччині. У заході взяли участь студенти з України, які наразі навчаються у Німеччині. 

Фото: Кримська солідарність. Ансар Османов із плакатом біля будівлі суду у Ростові-на-Дону до свого арешту.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини