Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: окупанти можуть обмежити виїзд військовозобов’язаним з окупованого Криму

14 / 09 / 2022

Окупанти можуть обмежити військовозобов’язаним чоловікам виїзд із тимчасово окупованого Криму. Про це повідомила юристка КримSOS Анастасія Калініна в коментарі Громадському Радіо.

«По-перше, у нас немає такої інформації з достовірних джерел, але судячи з тенденцій, як забороняють з окупованих територій виїжджати чоловікам військово зобов’язаним, то це може мати місце. Тобто, я би брала завжди найгірший варіант, що заборонять», — розповіла Анастасія Калініна.

Нещодавно в ЗМІ почало ширитися фото можливої заборони на виїзд з території окупованого півострову військовозобов’язаних чоловіків без дозволу військкомату з 19 вересня. Таке обмеження нібито планують ввести для забезпечення мобілізації у Криму. Згідно з фото, заборона на виїзд може стосуватися військовозобов’язаних водіїв вантажних автомобілів та супроводжуючих вантаж. 

«Бо ви самі розумієте, вони дуже непередбачувані і можуть, звичайно, це зробити. З цього випливає і примусова мобілізація для цих осіб і потім можливе відправлення на війну», – додала Анастасія Калініна.

Нагадуємо, наразі є шляхи виїзду з тимчасово окупованого Криму до підконтрольних Україні території чи до країн ЄС: через Керченський міст і територію Росію або через Василівку в Запорізькій області. Однак шляхи та міст можуть перекрити з огляду на можливу мобілізацію.

Поділитись

Вибір редакції

Ще ЗМІ про нас