Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: набув чинності закон, що визначає статус кримських політв’язнів та їхніх родин

28 / 11 / 2022

19 листопада набув чинності закон № 6104, що визначає правовий статус, забезпечує правовий захист і допомогу політв’язням, особам, ув’язненим з політичних мотивів, та їхнім родинам. Про це повідомила юристка КримSOS Анастасія Калініна.

«Нарешті з’явився закон, який офіційно визнає жертв політично мотивованих переслідувань на тимчасово окупованих територіях і на території держав-агрессора. А також гарантує їм та їхнім родинам правовий захист і різні види допомоги», — розповіла Анастасія Калініна.

Йдеться про грошову, медичну, реабілітаційну допомоги, правовий захист, забезпечення житлом та реалізацію трудових прав, права на пенсійні виплати та освіту. Також, відповідно до закону, після звільнення політв’язням мають забезпечити відновлювальні й адаптивні заходи, оформлення та видачу паспорта громадянина України

Відповідні Постанови та сам Закон України № 6104 «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей» гарантує право на виплати, пільги та інші види допомоги військовополоненим, політв’язням та цивільним заручникам. Закон розповсюджується на громадян України та на деяких іноземців та осіб без громадянства.

Для виконання цього Закону 15 листопада було прийнято Постанову Кабміну, що затверджує: 

  • положення про Комісію з питань встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України; 
  • порядок призначення та виплати допомоги особам, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членам їх сімей; 
  • порядок створення, ведення, доступу до відомостей Єдиного реєстру осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України. 

Дізнатися детальніше про дію закону, категорії населення, на які він розповсюджується, та процедуру отримання допомоги можна у статті КримSOS за посиланням.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини