Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: молоді жителі Криму без українського паспорта є найбільш незахищеними

3 / 10 / 2022

Найнезахищенішою категорією в окупованому Криму є молоді жителі півострова, громадяни України, без українського паспорта та свідоцтва про народження. Про це юристка КримSOS Анастасія Калініна розповіла виданню Крим.Реалії.

«Зросла кількість випадків, коли не пропускають сім’ю з українськими документами, у якій дитина без українського свідоцтва про народження. Друга категорія — люди, які досягли 18 років та не встигли отримати українські документи», — розповідає Анастасія Калініна.

Жителів Криму, яким виповнилося 18 років уже в окупованому Криму, але які не встигли отримати український паспорт до повномасштабного вторгнення росії в Україну, можна вважати найнезахищенішою категорією.

«Вони зазвичай намагаються виїжджати за внутрішніми російськими окупаційними документами в сусідні з РФ країни. І єдиний вихід для них — намагатися робити посвідчення на повернення в Україну. Але це посвідчення потребує ідентифікації особи», — додає юристка.

Нагадуємо, що нещодавно українські правозахисники закликали спростити ідентифікацію громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території України чи покинули її, для подальшого оформлення ними українського паспорту.

Вибір редакції

Ще ЗМІ про нас