Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: Мін‘юст розширив перелік осіб, які можуть отримати свідоцтво про народження

22 / 12 / 2022

Наказом Міністерства юстиції України розширено перелік осіб, які можуть отримати свідоцтво про народження українського зразка на підставі рішення суду. Про це повідомила юристка КримSOS Анастасія Калініна.

«Мін‘юст розширив перелік осіб, які можуть отримати свідоцтво про народження дитини, народженій на окупованих росією територіях, українського зразка на підставі рішення суду. Розширений перелік значно спростить роботу адвокатів та пришвидшить отримання документа», — розповідає Анастасія Калініна.

Згідно з Наказом Міністерства юстиції України № 5523/5 від 09.12.2022 отримати свідоцтво про народження повторно та/або витяг із Реєстру про державну реєстрацію народження незалежно від дати проведення державної реєстрації народження фізичної особи та її походження мають право батьки дитини (або один із них), бабуся, дідусь, повнолітні брат та сестра, тітка, дядько, мачуха, вітчим дитини.

Також це право має представник родини, який діє на підставі нотаріально засвідченої довіреності чи одного з документів, що засвідчують повноваження, а також Уповноважений Верховної Ради України з прав людини особисто або через свого представника.

Нагадуємо, що цього літа у жителів Криму з’явилася можливість отримувати деякі документи онлайн. З 2014 року лише 5 % дітей, народжених на окупованих росією територіях, отримали українське свідоцтво про народження

Вибір редакції

Ще Новини