Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: куди звертатися у випадку відмови в оформленні паспорта — перелік контактів підрозділів ДМС

13 / 09 / 2023

Через повномасштабне вторгнення російських військ велика кількість громадян України могли втратити свої документи, чи зіштовхнутися з необхідністю їх отримання. Юристи КримSOS пояснили, куди звернутися в разі відмови в оформленні документів, та чому сервісні центри ДП «Документ» не завжди можуть надати всі відповіді.

Для оформлення документів, зокрема внутрішнього та закордонного паспортів, громадяни України можуть звернутися як до будь-якого підрозділу Державної міграційної служби (ДМС), так і до сервісних центрів ДП «Документ». Однак мало хто розуміє, чим саме займається ДП «Документ».

ДП «Документ» — це державне підприємство, засноване на державній власності та входить до сфери управління Державної міграційної служби України. У його обов’язки входить прийом заяв-анкет на оформлення паспортів громадян України з безконтактним електронним носієм та видачі цих документів. Працівники підприємства приймають заяву-анкету та надсилають її до територіального органу чи територіального підрозділу ДМС, який обслуговує відповідний підрозділ ДП «Документ». Уже працівники ДМС здійснюють перевірку та надають дозвіл на персоналізацію паспорта.

Тобто, ДП «Документ» не виготовляє паспорт, а лише приймає заяву на його виготовлення, а потім вже видає готовий документ. Тому, якщо вам відмовлено у видачі паспорта та не надали письмове роз’яснення причини, необхідно звернутися до відповідного підрозділу ДМС.

КримSOS звернувся до Державної міграційної служби України та отримав перелік органів та підрозділів ДМС, які обслуговуються сервісними центрами ДП «Документ» в Україні та за кордоном.

Цей перелік буде корисний тим, хто зіткнувся з проблемами під час оформлення українських документів, зокрема закордонного та внутрішнього паспортів. Користуючись контактами в таблиці можна самостійно звернутися до підрозділів ДМС, яким підпорядковуються відповідні відділення ДП «Документ».

Якщо у вас виникли запитання щодо оформлення документів, можете звернутися до спеціалістів «гарячої лінії» КримSOS для юридичних консультацій за номерами +380962240123 (для дзвінків Україною та світом), +38 095 277 53 55 та +38 063 077 16 19 (у Viber, Signal, Telegram, WhatsApp). Спеціалісти приймають дзвінки із 9:00 до 18:00 з понеділка по п’ятницю. У вихідні за вказаними номерами можна надіслати повідомлення в месенджерах.

Вибір редакції

Ще Новини