Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: кримські політв’язні проведуть за гратами ще понад 1200 років

24 / 01 / 2023

Понад 1200 років залишилося перебувати в ув’язнені нинішнім жертвам політично вмотивованих переслідувань у Криму. Про це повідомив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

«Загалом жертвам політично вмотивованих переслідувань у Криму залишилося відбути в ув’язненні понад 1200 років. Наразі щонайменше 120 людей перебувають за гратами за звинуваченнями в нібито приналежності до «терористичних організацій» та за іншими сфабрикованими справами», — розповів Євгеній Ярошенко.

У середньому, термін ув’язнення кримських політв’язнів складає близько 10 років, однак деякі вироки сягають 19 років за гратами.

Приблизно 35 % вироків нинішнім жертвам політично вмотивованих кримінальних переслідувань у Криму було винесено після початку повномасштабного вторгнення. Тільки в грудні 2022 року «суди» в Криму та російські суди винесли вироки 11 політв’язням.

Обвинувачення в начебто причетності до терористичних та екстремістських організацій відбуваються в Криму з початку російської окупації. Раніше КримSOS писала про 5 тенденцій порушень прав людини в окупованому Криму після початку повномасштабного вторгнення.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини