Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: Ірина Данілович зазнала катувань в Криму

14 / 05 / 2022

Катування Ірини Данілович, здійснене окупаційною адміністрацією рф в Криму, становить воєнний злочин та має розслідуватися Міжнародним кримінальним судом. Про це повідомив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

“Міжнародне право забороняє катування у будь-який час, в будь-якому місці та за будь-яких обставин – війна, окупація, надзвичайний стан тощо. Катування в окупованому Криму можуть підпадати під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду як воєнний злочин чи розслідуватися іншими державами в рамках механізму універсальної юрисдикції”, – розповідає аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

Як стало відомо раніше, громадянську журналістку Ірину Данілович утримували 8 днів у будівлі ФСБ. Проводили тестування на поліграфі та погрожували вивезти до лісу, якщо вона щось буде приховувати. Весь цей час її годували один раз на день. 

Згодом їй запропонували підписати якісь порожні бланки в обмін на звільнення. Після того, як вона це зробила, їй повідомили, що в її сумці нібито знайшли двісті грамів вибухівки і відвезли її до суду для обрання запобіжного заходу.

“Таке поводження з Іриною Данілович може бути розцінено як катування. Катування може включати навмисне заподіяння посадовими особам сильного болю, фізичного чи морального страждання, щоб отримати від певної особи якісь відомості чи зізнання у якомусь вчинку”, – зазначає Євгеній Ярошенко.

Нагадаємо, що 12 травня російські окупанти висунули підозру кримській медсестрі та громадянській журналістці Ірині Данілович. Її звинувачують у нібито незаконному виготовленні,  перевезенні чи зберіганні вибухових речовин – ч.1 ст. 222.1 Кримінального кодексу позбавлення волі та штраф до 100 тисяч рублів (45 тисяч грн).

Вибір редакції

Ще Новини