Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: Ірина Данілович є політв'язнем

17 / 05 / 2022

Громадянська журналістка Ірина Данілович є політв’язнем відповідно до критеріїв Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). Про це повідомив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

“Викрадення і ув’язнення Ірини Данілович відповідає 3 з 5 критеріїв, згідно яких ПАРЄ вважає особу політв’язнем”, – коментує аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

Ірина Данілович була позбавлена волі з порушенням багатьох прав, передбачених Європейською конвенцією з прав людини. Зокрема, затриманій не давали змогу зв’язатися зі своїми рідними та адвокатом. Без жодних звинувачень її тримали у будівлі ФСБ впродовж 8 днів, неналежно годували і погрожували вивезти у ліс. Ув’язнення Данілович ймовірно не пов’язано із правопорушенням – потерпіла стверджує, що російські силовики підкинули їй вибухову речовину після допитів у ФСБ. 

Також ув’язнення Ірини Данілович виглядає як результат несправедливого розгляду справи, викликаного політичними мотивами. Свідченням цього може бути фальсифікація справи та переслідування Ірини Данілович за критику системи охорони здоров’я в Криму. 

“Подібні звинувачення у придбанні, зберіганні чи перевезенні вибухових речовин раніше висувалися політв’язням Олегу Приходьку, Денису Кашуку та Юнусу Машаріпову”, – розповідає Євгеній Ярошенко.

Нагадуємо, що громадянська журналістка Ірина Данілович зазнала катувань від окупантів під час утримання її в будівлі ФСБ. Це становить воєнний злочин та може розслідуватися Міжнародним кримінальним судом. 

Довідково. У 2012 році ПАРЄ прийняли п’ять критеріїв щодо тих, хто може вважатися політв’язнем.

  1. Позбавлення волі було застосовано з порушенням одного з основних прав, гарантованих Європейською конвенцією з прав людини (ЄКПЛ) та Протоколами до неї, зокрема, свободи думки, совісті та релігії, свободи вираження поглядів та інформації, а також свободи зборів та об’єднань.
  2. Позбавлення волі було застосовано з явно політичних причин без зв’язку з будь-яким правопорушенням.
  3. Тривалість ув’язнення та його умови є явно невідповідними щодо правопорушення, в якому особа була визнана винною або підозрюється.
  4. Особа позбавлена ​​волі на дискримінаційній основі, у порівнянні з іншими особами.
  5. Позбавлення волі є результатом очевидно несправедливого розгляду, що, здається, пов’язане з політичними мотивами влади. 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини