Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: ідеологія про безпеку Криму не працює навіть на російське населення півострова

10 / 08 / 2023

На думку аналітика КримSOS Євгенія Ярошенка, через збільшення кількості вибухів ідеологія про безпеку Криму не працює вже навіть на російське населення півострова. Про це він розповів у коментарі Суспільному.

«Ідеологія про те, що Криму нічого не загрожує, уже не працює навіть для російської частини населення. У міру зростання кількості вибухів у Криму, окупаційній владі стає важче переконувати кримчан у тому, що ситуація під контролем. Після повторної атаки на Керченський міст, практично щодня в Криму відбуваються якісь вибухи», — зазначив Євгеній Ярошенко.

Окупаційна адміністрація півострова, як правило, замовчує випадки та наслідки вибухів. Через це місцеве населення не розуміє, що саме відбувається в Криму — робота ППО, навчання чи влучання. Тривогу на півострові чути рідко, у деяких місцях їздять машини з гучномовцями й повідомляють про повітряну небезпеку.

Водночас росія як держава-окупант має низку зобовʼязань за міжнародним гуманітарним правом щодо забезпечення безпеки цивільного населення.

«Сторони мають уникати розміщення воєнних обʼєктів у населених районах. Повинні також вивезти цивільне населення з районів, що розміщені поблизу воєнних обʼєктів. Як показує практика, окупанти ігнорують цей припис міжнародного гуманітарного права», — додає аналітик.

Від початку літа 2023 року в Криму значно зросла кількість вибухів. Після другого 17 липня жителі півострова чують вибухи майже щодня.

Фото ілюстративне, дим після вибухів у Криму влітку 2022 року

Поділитись

Вибір редакції

Ще ЗМІ про нас