Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: громадські організації отримали гранти на суму понад 2,5 мільйона гривень

14 / 06 / 2023

У 2023 році громадські організації та ініціативи отримали допомогу на суму в понад 2,5 мільйона гривень у межах грантової програми КримSOS.

Цього року КримSOS отримав 51 заявку від громадських організацій та ініціатив, що підтримують та надають соціальні послуги внутрішньо переміщеними особами (ВПО), на участь у грантовій програмі. 38 з них було підтримано: у Вінницькій області — 5, Хмельницькій — 3, Черкаській — 3, Полтавській — 1, Сумській — 1, Івано-Франківській — 1, Житомирській — 3, Київській — 5, Чернігівській — 4, Волинській — 2, Тернопільській — 4, Львівській — 3, Чернівецькій — 3.

Грантова програма КримSOS спрямовану на підтримку ініціатив внутрішньо переміщених осіб та організацій. Мета програми — покращення спроможності внутрішньо переміщених осіб (ВПО) впливати на розвʼязання власних проблем та проблем громад, в яких вони живуть.

Пріоритетами грантової програми на 2023 рік є:

  • соціальна згуртованість та зміцнення комунікації між ВПО та місцевим населенням;
  • сприяння залученню ВПО до процесу прийняття рішень;
  • інтеграція та адаптація дітей через відпочинок, спорт, дозвілля;
  • підтримка тематичних ХАБів для ВПО;
  • заходи, спрямовані на підвищення обізнаності людей про домашнє та гендерно зумовлене насильство;
  • підтримка організацій або ініціатив людей з інвалідністю;
  • підтримка програм допомоги працевлаштування ВПО (цифрова грамотність, працевлаштування онлайн, мовні курси, міжнародні торгові платформи);
  • створення та функціонування спільних громадських просторів, де ВПО та представники громади, яка приймає, можуть спілкуватися, ділитися своїм досвідом та розширювати свої навички та знання через проєкти, що становлять спільний інтерес на рівні громади;
  • покращення доступу до послуг для людей похилого віку та людей з інвалідністю.

У межах програми організації зможуть отримати допомогу для облаштування культурно-освітніх просторів, покращення інституційної спроможності організацій, започаткування нових напрямів роботи тощо. Зокрема кошти йдуть на технічне та спортивне обладнання, меблі, техніку та різноманітне устаткування.

Наразі збір заявок на участь у програмі завершено. Частина спільнот уже почала реалізацію проєктів у межах програми.

Грантова програма реалізується в межах проєкту КримSOS та Управління Верховного Комісара ООН із питань біженців (УВКБ ООН). У 2022 році громадські організації та ініціативи отримали допомогу на суму в понад 1,9 мільйона гривень.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини