Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS доповів про злочини росії в Криму під час заходу Ради Європи

20 / 12 / 2022

КримSOS доповів про злочин росії в окупованому Криму під час круглого столу, організованого Офісом Генсека Ради Європи у Стразбурзі. Про це розповіла співкоординаторка КримSOS Ірина Даценко.

«Грубі порушення норм міжнародного права росією в окупованому Криму вкотре демонструють, що шляхом для припинення цих порушень є щонайшвидша деокупація півострову. Саме тому важливо тримати тему Криму у фокусі міжнародної спільноти», – зазначила Ірина Даценко.

20 грудня в Страсбурзі відбувся круглий стіл Ради Європи «Ситуація з правами людини в окупованій Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна – розвиток подій внаслідок російської збройної агресії». Захід розпочався з відеозвернень Генеральної Секретарки Ради Європи Марії Пейчинович-Бурич та Комісарки Ради Європи з прав людини Дуні Міятович. Також особисто доєдналися Постійна представниця Ісландії при Раді Європи, Голова Комітету міністрів Ради Європи, пані Посол Рагнхільдур Арнльоцдоттір та Генеральний директор із прав людини та верховенства права Ради Європи Христос Джакумопулос. 

«Рада Європи може сприяти притягненню росії до відповідальності за скоєні злочини в Криму. Наприклад, міжнародна організація може заохочувати держави-члени запроваджувати санкції та використовувати механізми універсальної юрисдикції для переслідування осіб, причетних до грубих порушень прав людини в окупованому Криму», — додала Ірина Даценко.

Від початку окупації Криму росія систематично порушує права людини на півострові. Наразі 147 осіб є жертвами політично мотивованих переслідувань у тимчасово окупованому Криму, з них 109 — кримські татари. Cумарний термін ув’язнення нинішніх політв’язнів складає 1339 років та 2 місяці.

Нагадуємо, Велика Британія ввела санкції проти двох співробітників ФСБ, які причетні до грубих порушень прав людини в Криму з 2014 року.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини