Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: Велика Британія ввела санкції проти двох співробітників ФСБ в окупованому Криму

19 / 12 / 2022

Велика Британія ввела санкції проти двох співробітників ФСБ, які причетні до грубих порушень прав людини в Криму з 2014 року. Про це повідомив Голова правління КримSOS Олексій Тільненко.

«Велика Британія ввела санкції проти співробітників ФСБ, які причетні до грубих порушень прав людини в окупованому Криму. Йдеться про двох співробітників ФСБ росії на півострові: Андрія Тішеніна та Артура Шамбазова. Обидва раніше працювали в СБУ, а у 2014 році зрадили Батьківщину й перейшли на бік держави-окупанта», — розповів Олексій Тільненко.

Обидва були причетні до репресій та катувань активістів у Криму. У 2015 році Артур Шамбазов і Андрій Тішенін катували активіста Євромайдана Олександра Костенка. Шамбазов також безпосередньо катував активіста Ісмаїла Рамазанова у 2018 році.

Персональні санкції мають бути запроваджені проти суддів, прокурорів, слідчих, співробітників ФСБ, керівників пенетенціарних закладів та інших осіб, причетних до грубих порушень прав людини в окупованому Криму. Крім того, секторальні санкції проти рф мають діяти до повної деокупації півострову.

«КримSOS з 2014 року долучається до верифікації осіб та документування скоєних ними воєнних злочинів і грубих порушень прав людини. Зокрема КримSOS складає та оновлює реєстр «військових комісарів», які причетні до незаконного призову та мобілізації в Криму, та суддів, які виносять вироки в політично вмотивованих справах», — розповів Олексій Тільненко.

9 грудня Велика Британія ввела санкції проти 30 політиків-корупціонерів та осіб, які порушували права людини й чинили сексуальне насильство під час конфліктів у світі. Серед них п’ять осіб із росії та окупованого Криму.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини