Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS долучилась до створення «Віртуального музею російської агресії»

20 / 10 / 2021

Команда КримSOS долучилася до роботи над створенням «Віртуального музею російської агресії» — першого інтернет-порталу в Україні про ключові події та злочини, скоєні під час окупації Росією Криму і частини Донбасу.

Презентація Музею відбулась 19 жовтня у Мистецькому Арсеналі.

Портал містить дані українською та англійською мовами, серед яких є свідчення очевидців, архівні джерела, усні історичні джерела, інформація ЗМІ, рішення та резолюції міжнародних організацій, фото та відеоматеріали.

Серед матеріалів Музею є статті, підготовлені експертами КримSOS. Вони присвячені справам про насильницькі зникнення на окупованому півострові та забороні Меджлісу кримськотатарського народу.

Окрім КримSOS до роботи над цим проєктом долучились 18 інших авторитетних українських неурядових організацій, які займаються документуванням  подій та наслідків російської агресії проти України та надають допомогу її жертвам.

Всього у «Віртуальному музеї російської агресії» представлено 20 справ, які пов’язані з окупацією Криму. Це справи про викрадення людей, захоплення Росією українського майна, екологічні, воєнні та інші злочини, які скоювала РФ, починаючи з лютого 2014-го року.

Згодом до матеріалів Порталу додадуть справи про розв’язання Росією війни на Сході України.

Уся інформація, яка розміщена у Музеї базується на даних, підтверджених  офіційними українськими та міжнародними організаціями.

«Для нас важливо, щоб через 50 років, через 100 років, коли люди захочуть досліджувати російсько-українську війну, тимчасову анексію, окупацію, щоб були матеріали, зібрані від очевидців на підставі документів міжнародних організацій, громадських організацій. Верифіковані, перевірені, і щоб ця сукупність матеріалів давала реальне уявлення про те, що відбувається», — сказав під час презентації Музею Голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини