КримSOS: “докази” у справі української активістки Ірини Горобцової вказують на її фальсифікацію
20 / 08 / 2024Днями окупаційний Херсонський обласний суд виніс незаконний вирок у справі української активістки Ірини Горобцової. Її засуджено до 10 років та шести місяців позбавлення волі. Раніше проти жінки порушили кримінальне провадження за статтею 276 КК рф, що передбачає відповідальність за шпигунство.
Попри те, що «судилище» відбулось в окупованому Генічеську, процесуальне керівництво у справі Ірини здійснювалось підконтрольною рф «прокуратурою Криму».
«Навіть в офіційному повідомленні окупаційної прокуратури Криму можна побачити абсурдність обвинувачення Ірини Горобцової. Окупанти стверджують, що Горобцова з лютого 2022 року по березень 2023 року передавала Головному управлінню розвідки Міноборони України інформацію про дислокацію та пересування окупаційних військ на Херсонщині. Однак як вона могла передавати дані весь цей час, якщо окупанти її затримали у травні 2022 року?», – зазначає аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.
Судове засідання минуло в закритому режимі, оскільки справа активістки є державною таємницею та повністю засекречена.
До рішення «суду» бранку понад два роки утримували в місцях несвободи на окупованому півострові, зокрема в Сімферопольському СІЗО №2. Втім тривалий час місце її перебування тримали в таємниці. Крім того, не допускали до Горобцової адвоката Еміля Курбедінова.
Тоді він повідомляв, що таким чином окупанти створюють для незаконно затриманих інформаційний вакуум. Це робиться для того, аби чинити на них психологічний тиск: мовляв, про них ніхто нічого не знає та не бореться за їхню свободу, схиляючи у такий спосіб до співпраці.
Євгеній Ярошенко стверджує: у справі Горобцової прослідковуються патерни насильницьких зникнень, що практикуються окупантами з 24 лютого 2022 року.
Нагадаємо, що 13 травня у Херсоні до будинку батьків Ірини Горобцової прийшли озброєні російські військові та без пояснень забрали жінку із собою. В офіційних джерелах повідомили, що Ірина зазнала тиску та катувань з боку російських силовиків, які обвинувачували її у начебто «коригуванні вогню по аеропорту в Чорнобаївці».