КримSOS: для соціального захисту цивільних заручників та зниклих безвісти необхідна реалізація двох законів
9 / 02 / 2023Для забезпечення соціального захисту та допомоги родинами цивільних заручників та зниклих безвісти на тимчасово окупованих територіях Україні критично необхідна реалізація двох відповідних законів та створення Єдиних реєстрів. Про це юристка КримSOS Анастасія Калініна розповіла під час пресконференції «Що має зробити держава у 2023 році для захисту прав людини в умовах війни».
«Досі достовірно не відомо про кількість цивільних заручників, але щоб систематизувати наявну інформацію, критично необхідно, аби запрацював Єдиний реєстр ув’язнених та полонених осіб», — пояснює Анастасія Калініна.
Для забезпечення соціального захисту необхідне виконання законів «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей» та «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин».
Законодавство України щодо зниклих безвісти за особливих обставин досі не працює попри всі ухвалені закони. Через це держава не має повноцінної системи соціального захисту та підтримки родичів зниклих.
«І тут також ми не маємо ефективної реалізації профільного закону, не маємо офіційного реєстру зниклих безвісти, не маємо ефективної системи пошуку й у результаті цього родини зниклих безвісти не можуть отримати ту допомогу від держави, на яку вони можуть покладатися» — додає юристка.
9 лютого в інформаційному агентстві «Ukraine Media Center Ukrinform» відбулася пресконференція «Що має зробити держава у 2023 році для захисту прав людини в умовах війни». Під час зустрічі представники правозахисних громадських організацій надали свої рекомендації для влади.
Участь у пресконференції взяли представники п’яти громадських організацій, які опікуються правами людини на окупованих територіях. Серед них і юристка КримSOS Анастасія Калініна.
Ознайомитися з усіма рекомендаціями для влади можна за посиланням.