Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: чим відрізняються псевдовибори на новоокупованих територіях України та в окупованому Криму

18 / 09 / 2023

Псевдовибори в Херсонській та Запорізьких областях і в окупованому Криму мають певні відмінності, зокрема йдеться про зв’язок так званих кандидатів із громадами та територією. Про це Голова Правління КримSOS Олексій Тільненко розповів у коментарі «Кримському питанню».

«Більшість так званих кандидатів, які беруть участь [у псевдовиборах в окупованому Криму], не мають жодного відношення до територій. Якщо порівнювати з новоокупованими територіями, Херсонською та Запорізькою областями, то там взагалі абсолютна більшість кандидатів — завезені росіяни, які не мають жодного стосунку ані до місцевих громад, ані взагалі до життя в цих громадах», — розповів Олексій Тільненко.

Протягом майже 10 років окупації, росія продовжує впроваджувати на території Криму механізми заміщення місцевого населення росіянами. Ці люди вже не один рік живуть на окупованій території, і зокрема беруть участь у псевдовиборах і як кандидати, і як безпосередні організатори процесу.

Наразі важливим завданням є знайти та ідентифікувати цих людей, щоби вони понесли справедливе покарання.

«Якщо казати про якісь конкретні механізми, то, звичайно, наразі не так багато доступних опцій щодо впливу на цих людей. До моменту деокупації, по суті, можливі тільки санкції. Це можуть бути як загальні, так і не персональні [санкції]. Тому про відповідальність, у тому числі кримінальну, за результатами розслідування і проваджень міжнародного кримінального суду можна вже казати після деокупації, коли ЗСУ звільнять Крим», — додає Олексій Тільненко.

Нагадуємо, що впродовж 8–10 вересня 2023 року в росії та на тимчасово окупованих територіях України пройшов так званий «Єдиний день голосування». Цього року окупанти провели псевдовибори на окупованих територіях Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей, а також у тимчасово окупованому Криму.

На цей злочин росіян мають жорстко відреагувати Україна та увесь світ.

Поділитись

Вибір редакції

Ще ЗМІ про нас